EMS kezelés

EMS kezelés


Elektromos Izomstimuláció (EMS) 

Az elektromos izomstimuláció tökéletes alternatívája az edzőtermi edzéseknek, viszont rövidebb időt igényel, ami a vendégeknél nagyon sokat számít!

Az EMS, azaz elektromos izomstimulációs készülék elektromos impulzusok segítségével készteti az izmokat összehúzódásra, aktiválja az izomrostokat, ezáltal optimalizálja az izomműködést, továbbá hatékonyan hozzájárulhat a sérülések megelőzéséhez, az izomregeneráció- és a sérülésekből való felépülés gyorsításához.


1. Hogyan hat az elektromos izomstimuláció az izmokra?

Az EMS készülék elektródáin keresztül leadott elektromos impulzusok hatására az izom – akaratunktól függetlenül- összehúzódik, amely nagyon hasonló ahhoz, mint amikor az izom pl. sportolás közben valóban mozog. Ennek köszönhetően az izmok rugalmasabbá és feszesebbé válnak. Az összehúzódás intenzitása függ az impulzus idejétől, a frekvenciától és a stimuláció időtartamától. A terápia során először a kis méretű izmok, majd a nagyobbak húzódnak össze. Az EMS készülék nagy segítséget jelenthet sérülés utáni regeneráció során is, hiszen támogatja, hogy az izmok a megfelelő mozdulatokat újból "megtanulhassák".

2. Hozzájárulhat az EMS készülék a bőr feszesítéséhez?

Jó hírünk van a készülékek felhasználói számára: habár közvetve, de a válasz: igen! Mivel a készülék elektromos impulzusok segítségével hozzájárul az izmok erősítéséhez és stimulálásához, az izomtömeg aránya nő, ezáltal feltölti a meglazult bőrt és hozzájárul annak kisimításához. 

3. Narancsbőr ellen is alkalmazható?

A narancsbőr (cellulit) a nők igen magas arányát érinti, függetlenül életkortól vagy éppen testtömegindexétől (BMI). A cellulit többnyire a csípő és a combok tájékán jelentkezik és a bőr felső rétege alatti telített zsírsejtek deformációja okozza. Szerencsére az EMS készülékek ebben a kérdésben is megoldást nyújtanak: a megfelelő készülékkel végzett elektro-stimuláció rendszeres alkalmazása segíthet a cellulitisz csökkentésében, vagy akár annak megszüntetésében is. Ennek oka egyrészt a készülékek izomfejlesztő hatása, másrészt a zsírsejtek kialakulásának megelőzése és a sejtek anyagcseréjének stimulálása.

4. Alkalmazható-e az EMS terápia napi szinten?

Nagy mértékben függ a felhasználó edzettségi állapotától és igényeitől az elektromos izomstimulációs terápia gyakorisága, ugyanakkor ahhoz, hogy az izmoknak elegendő ideje maradjon a regenerációra és a pihenésre, heti 1-2 kezelést javaslunk.

5. Milyen mellékhatásokkal számolhatunk?

Mivel a készülék lényege éppen az, hogy természetes, tehát mindenféle tömegnövelő- vagy egyéb, káros szer felhasználása nélkül nyújt megoldást az izomfejlesztésre, a mellékhatások száma igen csekély. Ezen kevesek közé tartozik, hogy az EMS készülék használata fokozhatja az anaerob anyagcserét, amely hozzájárulhat a tejsavszint megemelkedéséhez, ezáltal veszélyt jelenthet a szívbetegek számára.


Gyakorlati tudnivalók

Alakformáló kezelésként önmagában, vagy kiegészítő kezelésként zsírbontás (Infratrainer) után zsírkiürítő kezelésként is alkalmazható.


A kezelés menete

  1. Előkészítés: kontakt géles EMS tappancsok felrögzítése a kívánt területekre

  2. Lipolézer kezelés: 20-30 perc izomtonizálás

  3. Befejezés: tappancsok levétele

Kombinálhatóság:

  • Előtte Infratrainer, Cellulit masszázs

  • Utána Hullámmasszázs/nyomásterápia, infra testtekercselés


Hetente 2 alkalommal 20-30 perc, egy kúra 6 vagy 8 alkalom. Egy 6 alkalmas kúra 4-5 cm-es kerületcsökkenést eredményezhet.

Kiváló alakformáló módszer szülés után a szövetek helyreállítására, petyhüdt bőr, kar kezelésére illetve közkedvelt a férfiak körében izomépítő vagy éppen a megfelelő programmal, lazító kezelésként. Kiemelkedően ajánlott kar-és fenéktonizálásra.